Heqja e pasaportave diplo matike futbollistëve të kombëtares, reagon Cakaj - Bota Sot
Heqja e pasaportave diplo matike futbollistëve të kombëtares, reagon Cakaj

Shqipëria

Heqja e pasaportave diplo matike futbollistëve të kombëtares, reagon Cakaj

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 07:14
Gent Cakaj

Dy ditë më parë futbollisti i ekipit kombëtar të futbollit, Andi Lila u shpreh se u është hequr pasaporta diplomatike.

Pas këtyre pohimeve ka reaguar Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj.

Përmes një postimi në Twitter pak minuta përpara nisjes së ndeshjes mes Shqipërisë dhe Islandës, Cakaj i ka uruar suksese kombëtares dhe është shprehur se lajmi për heqjen e pasaportave diplomatike është i pavërtetë.

“Duke i uruar Kombëtares së Shqipërisë një mbrëmje të suksesshme sonte, informoj se lajmi i shpërndarë në ha va, lidhur me heqjen e pasaportave diplomatike të kuqezinjve është fund e krye i gënjeshtërt”,- shkruan Cakaj në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat