Zbardhen detaje nga plagosja në Lezhë, autori sherr me 37-vjeçarin për bizneset - Bota Sot
Zbardhen detaje nga plagosja në Lezhë, autori sherr me 37-vjeçarin për bizneset

Shqipëria

Zbardhen detaje nga plagosja në Lezhë, autori sherr me 37-vjeçarin për bizneset

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 08:51
Foto ilustrim

Janë zbardhur detaje të reja nga konflikti që përfundoi mbrëmë në të shtëna me armë zjarri dhe një të plagosur pranë Katedrales.

I plagosur mbeti Ardian Kola, ndërsa autori që është ende në kërkim nga policia është Aleksandër Dedgjonaj.

Dy personat njiheshin, pasi i kanë bizneset ngjitur me njeri tjetrin.

Report TV mëson se i plagosuri dhe autori kanë të dy biznese dhe fillimisht janë konfliktuar fizikisht më pas është përdorur arma.

Kola u plagos me armë zjarri në këmbë, pasi u qëllua nga autori Dedgjonaj, i cili ka qenë duke udhëtuar me makinë.

I plagosuri ka një biznes që jep makina me qira ndërsa autori dyqan celularesh.

Konflikti mësohet se ka lind për çështje biznesi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat