Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Shqipëria

Pas takimit me Bashën në Presidencë, Meta bën një tjetër lëvizje

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 11:59
Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit.

Konferenca e Metës do të fokusohet në vizitën e delegacionit të Komisionit të Venecias, të ftuar nga Kuvendi në kuadër të Komisionit Hetimor që po shqyrton shkeljet e pretenduara të Presidentit me zhdekretimin e 30 qershorit.

Mëngjesin e sotëm, Meta zhvilloi një takim ‘kokë më kokë’ me kryeopozitarin Lulzim Basha. Burime për Top Channel konfirmojnë se kanë qenë temat e zgjidhjes së krizës politike dhe prania e delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë, që janë diskutuar midis Metës dhe Bashës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat