Presidenca për “Të Çmendurën E”: Raporti OSBE/ODIHR provon kapjen e shtetit nga Rilindja moniste - Bota Sot
Presidenca për “Të Çmendurën E”: Raporti OSBE/ODIHR provon kapjen e shtetit nga Rilindja moniste

Shqipëria

Presidenca për “Të Çmendurën E”: Raporti OSBE/ODIHR provon kapjen e shtetit nga Rilindja moniste

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 15:59
Foto

Përmes një postimi të pak minutave më parë në rrjetet sociale, zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi shkruan se raporti final i OSBE/ODIHR për dekretin kushtetues të Presidentit Meta dhe sipas tij, edhe për sjelljet antikushtetuese të Kuvendit, KQZ dhe Kolegjit Zgjedhor, i provojnë të gjithë botës demokratike kapjen e shtetit nga Rilindja moniste.

Postimi i plotë:

E ftojmë të Çmendurën E. të lexojë raportin final të OSBE/ODIHR për dekretin kushtetues të Presidentit Meta dhe sjelljet antikushtetuese të Kuvendit, KQZ dhe Kolegjit Zgjedhor, që i provojnë të gjithë botës demokratike kapjen e shtetit nga Rilindja moniste.
Klithmat anti-presidenciale të porositura sot me urgjencë duan të spostojnë vëmendjen nga miratimi kokëfortë i PPP-ve më të shtrenjta në botë, në kundërshtim me Kushtetutën, ligjin dhe interesin publik, dhe në kurriz të qytetarëve shqiptarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...