Rudina Hajdari: Marrëveshja me Ramën do jetë fundi politik i Bashës - Bota Sot
Rudina Hajdari: Marrëveshja me Ramën do jetë fundi politik i Bashës

Shqipëria

Rudina Hajdari: Marrëveshja me Ramën do jetë fundi politik i Bashës

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 21:58
Rudina Hajdari

Kryetarja e Grupit Parlamentar Demokrat, Rudina Hajdari beson se do të arrihet një marrëveshje midis Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, dhe diçka të tillë e ka paralajmëruar më parë.

Por në emisionin “Open” në Top Channel, Hajdari theksoi se marrëveshja që mund të arrihet në fillim të vitit të ardhshëm do të sjellë fundin politik të kryetarit të PD-së.

“Marrëveshja ka për të ndodhur, mund të ndodhë në fillim të vitit që vjen. Rama do e sfilisë Bashën sepse ai nuk ka asnjë interes për një marrëveshje me Bashën. Rama do e ofrojë marrëveshjen kur Basha të jetë i dobët. Kjo tavolinë do të jetë fundi i Bashës”, theksoi Hajdari.

Hajdari deklaroi gjithashtu se e sheh shumë të dobët Partinë Demokratike për momentin. “Por nuk mendoj se PD nuk e ka forcën të ringrihet apo të ketë forca të reja politike që të ringrejnë të djathtën”, shtoi deputetja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...