Bardhi: S'ka negociata për kryeministrin që futi krimin në zgjedhje dhe qeveris me të - Bota Sot
Bardhi: S'ka negociata për kryeministrin që futi krimin në zgjedhje dhe qeveris me të

Shqipëria

Bardhi: S'ka negociata për kryeministrin që futi krimin në zgjedhje dhe qeveris me të

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 19:51
Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi

Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, duke komentuar vizitën e Ramës në Gjermani, thotë se asnjë propagandë nuk e fsheh do të vërtetën rreth kryeministrit, duke iu referuar si njeriu që futi krimin në zgjedhje.

Bardhi thotë me bindje se me një Kryeministër që qeveris me krimin nuk ka për të pasur nisje të bisedimeve për anëtarësim.

Bardhi: Asnjë takim në Berlin, Washington, Paris apo Bruksel nuk e fshin dot të vërtetën skandaloze se me Edi Ramën, njeriun që futi krimin në zgjedhje dhe qeveris me të, nuk ka për të pasur nisje të bisedimeve për anëtarësim.

Propaganda, vijon Bardhi,  nuk mund ta mbulojë heshtjen e Edi Ramës për kriminelin e tij të Vaut të Dejës, Mark Babani.

Bardhi: Njësoj si për Valdrin Pjetrin e Shkodrës, për Agim Kajmakun e Vorës, Edi Rama po fshihet edhe për Mark Babanin. Kandidati i Edi Ramës ka mashtruar publikisht me formularin e dekriminalizimit dhe ai duhet të dalë para drejtësisë për këtë. Është fakt se Mark Babani është arrestuar, dënuar e dëbuar nga autoritetet italiane dhe ai nuk e ka deklaruar këtë. Provat për këtë janë të pakundërshtueshme dhe prokuroria mjafton të ketë vullnetin t’i marrë në dorëzim ato. Edi Rama dhe kandidati i tij për Vaun e Dejës duhet të sqarojnë publikun se çfarë i kujton data 4 Prill 1994.

Bardhi thekson se as mashtrimet publike të Mark Babanit dhe as heshtja e Edi Ramës nuk e ndryshon dot të vërtetën.

Bardhi: Me kriminelët në parlament, me kriminelët në pushtetin lokal, me kriminelët në qeverisje nuk ka të ardhme për shqiptarët, nuk ka integrim, nuk ka Shqipëri si gjithë Europa.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...