Aksidentet në Shqipëri: Shkalla e ulët e sigurisë rrugore dhe përvoja e pakët e shoferëve

Shqipëria

Aksidentet në Shqipëri: Shkalla e ulët e sigurisë rrugore dhe përvoja e pakët e shoferëve

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 07:12
Foto ilustrim

Në Shqipëri, numri i aksidenteve rrugore dhe i vdekjeve të shoferëve vazhdon të mbetet i lartë në raport me numrin e popullsisë.

Ekspertët mendojnë se kjo vjen nga shkalla e ulët e sigurisë rrugore dhe përvoja e pakët e shoferëve, që shkelin rregullat e qarkullimit.

Korrespondenti i VOA, Ilirian Agolli, njofton nga Tirana:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat