Gomonia me të cilën po udhëtonin pëson defekt, policia shpëton 5 persona të ngelur në det - Bota Sot
Gomonia me të cilën po udhëtonin pëson defekt, policia shpëton 5 persona të ngelur në det

Shqipëria

Gomonia me të cilën po udhëtonin pëson defekt, policia shpëton 5 persona të ngelur në det

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 18:01
Foto

Policia Kufitare dhe Rojet Bregdetare në një operacion të kryer së bashku kanë shpëtuar 5 persona që po udhëtonin me gomonen “LYPEN 3”.

5 personat që ndodheshin në bord kërkuan ndihmë pasi gomonia me të cilën po udhëtonin pësoi një defekt në motorr.

Ja njoftimi i policisë detare:

Në orën 14:05 gomonia me emrin “LYPEN 3” me 5 persona në bord ka kërkuar ndihmë se kishte një problem në motorr. Menjëherë është njoftuar Kapiteneria e Vlorës si dhe policia kufitare.

Dy mjete, një i policisë kufitare dhe një tjetër mjet i rojës bregdetare, dalin në det të hapur për të gjetur dhe ndihmuar personat që ndodheshin në gomonen Lypen 3 që kishte probleme dhe kishte ndërprerë lundrimin.

Drejtoria e Përgjithshme Detare me qendër në Durrës njofton se mjeti i policisë kufitare BP-122 pak kohë pas kërkimit e gjeti mjetin një milje përballë Shën Vasilit në Karaburun dhe personat në bord ndodheshin në gjendje të mirë shëndetësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...