Rikonstruktohet gjimnazi ku studiuan Kadare e Agolli - Bota Sot
Rikonstruktohet gjimnazi ku studiuan Kadare e Agolli

Shqipëria

Rikonstruktohet gjimnazi ku studiuan Kadare e Agolli

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 08:07
Ilustrim

“I rilindur pas vitesh të tëra degradimi deri në pikën që nuk njihej më, gjimnazi ‘Asim Zeneli’, ku mësuan edhe Ismail Kadareja e Dritëro Agolli, do të presë nxënësit në kushte optimale falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane dhe bashkëfinancimit të Bashkisë Gjirokastër”.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama përcolli pamje nga kushtet e reja ku do të mësojnë gjimnazistët e “Asim Zenelit” në Gjirokastër, në prag të nisjes së vitit të ri akademik.

Po ashtu, kryeministri tha se gati janë edhe të tjera shkolla të reja në Kukës, Malësi e Madhe, Kavajë, Pogradec, Mallakastër, falë Programit Kombëtar të Rilindjes Urbane dhe bashkëfinancimit të bashkive përkatëse.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...