Nuk ka pakt Basha-Rama! Paloka: E vetmja marrëveshje, pakti me shqiptarët për të fshirë të keqen - Bota Sot
Nuk ka pakt Basha-Rama! Paloka: E vetmja marrëveshje, pakti me shqiptarët për të fshirë të keqen

Shqipëria

Nuk ka pakt Basha-Rama! Paloka: E vetmja marrëveshje, pakti me shqiptarët për të fshirë të keqen

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 18:12
Edi Paloka

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar lidhur me lajmet që qarkullojnë këto ditë mbi një marrëveshje të mundshme mes Bashës dhe Ramës.

"E vetmja marrëveshje që PD dhe opozita kanë bërë dhe do i qëndrojnë deri në fund , është ajo me shqiptarët , për të fshire një herë e mirë çdo të keqe që politika e mbrapshtë ju ka sjellë deri tani", tha Paloka në reagimin e tij.

Sipas Palokës, "e vetmja marrëveshje që PD dhe opozita kanë bërë dhe do i qëndrojnë deri në fund , është ajo me shqiptarët , për të fshire një herë e mirë çdo të keqe që politika e mbrapshtë ju ka sjellë deri tani", ndërsa lëshoi akuza mbi qeverinë.

Reagimi i plotë i Palokës:

Një tjetër i përzgjedhur nga Rama si kandidat për kryetar bashkie , Mark Babani, rezulton i inkriminuar dhe me dokumenta vërtetohet se ka qenë i dënuar…në media pilotohen fantazi dhe sajesa për marrëveshje të fshehta midis PD dhe PS."

"E vetmja marrëveshje që PD dhe opozita kanë bërë dhe do i qëndrojnë deri në fund , është ajo me shqiptarët , për të fshire një herë e mirë çdo të keqe që politika e mbrapshtë ju ka sjellë deri tani".

Rama vazhdon me “taktikat” e tij bajate të pilotimit të opinionit publik, sa herë kapet në skandalin e radhës. Sa më i rëndë skandali , aq më absurde bëhen bllofet që përpiqet të përhapë në media."

Ndërkohë që Rama kalon në Parlament kontratat nëpërmjet të cilave ju grabiten shqiptarëve miliona euro ;

Shqiperisë  i shtohen kushte të reja për hapjen e negociatave ;

Një tjetër i përzgjedhur nga Rama si kandidat për kryetar bashkie , Mark Babani, rezulton i inkriminuar dhe me dokumenta vërtetohet se ka qenë i dënuar…në media pilotohen fantazi dhe sajesa për marrëveshje të fshehta midis PD dhe PS."

"E vetmja marrëveshje që PD dhe opozita kanë bërë dhe do i qëndrojnë deri në fund , është ajo me shqiptarët , për të fshirë një herë e mirë çdo të keqe që politika e mbrapshtë ju ka sjellë deri tani"

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...