Lufta kundër korrupsionit, në duart e studentëve? Rama: Për çdo denoncim, një bursë

Shqipëria

Lufta kundër korrupsionit, në duart e studentëve? Rama: Për çdo denoncim, një bursë

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 15:40
Edi Rama

Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Edi Rama ka bërë publike një ide të hedhur në diskutim përsa i përket programit mbi luftën ndaj korrupsionit.

“Koha për një përshkallëzim të ri kundër korrupsionit! Po punojmë për një program nxitjeje kundër heshtjes dhe denoncimit me provë abuzuesit:, shkruan Rama.

Më tej vazhdon:

“Një ide në diskutim është:Çdo student denoncues që sjell provë për presion korruptiv nga kushdoqoftë,zeron tarifën e merr bursë njëvjeçare”, shkruhet në postim.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat