Mos harroni nesër çadrën! Parashikohen edhe rrebeshe shiu - Bota Sot
Mos harroni nesër çadrën! Parashikohen edhe rrebeshe shiu

Shqipëria

Mos harroni nesër çadrën! Parashikohen edhe rrebeshe shiu

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 16:50
Ilustrim

Ditët e nxehta të verës, por edhe të muajit të parë të vjeshtës, duket po iu vjen fundi.

Moti më diell do t’ia lere vendin këtë të enjte rrebesheve të shiut.

Sipas shërbimit Meteorologjik, MeteoAlb, nesër do të ketë reshje, madje rrebeshe shiu në të gjithë vendin.

Ato do të jenë më prezente në zonat jugore dhe juglindore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie, duke u luhatur nga 9 gradë C në mëngjes, deri në 29 – 30 grade C në mesditë. Pas shiut, kthjellimet do të rikthehet në fundjavë, por me temperatura disi më të ulëta, se në dy javët e para të Shtatorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat