Reshje shiu dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit - Bota Sot
Reshje shiu dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Shqipëria

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 08:01
Ilustrim

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të shtohen gjatë pasdites të cilat do të sjellin rebeshe shiu thuajse në të gjithë territorin e vendin.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 28ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 22ºC në 31ºC.

Era do të fryej në drejtim verior- veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash ku thuajse i gjithë territori do preket nga reshjet e shiut. Temperaturat do të kenë një ulje të ndjeshme ku do sipas zonave variojnë: në zonat malore nga 8ºC deri në 23ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 25ºC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...