Pas deklaratës së Bashës/ Gjiknuri: Gati të largohem nga Komisioni i Reformës - Bota Sot
Pas deklaratës së Bashës/ Gjiknuri: Gati të largohem nga Komisioni i Reformës

Shqipëria

Pas deklaratës së Bashës/ Gjiknuri: Gati të largohem nga Komisioni i Reformës

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 10:24
Damian Gjijnuri

“Jam gati të largohem nga Komisioni i Reformës”, kështu ka thënë Damian Gjijnuri për mediat.

“Kërkesë e opozitës absurde megjithatë unë jam i gatshëm ta rishikoj pozicionin tim pas konsultimeve me PS. Unë nuk jam i dënuar nga asnjë gjykatë’, tha ai më tej.

Kjo deklaratë e tij vjen pas deklaratave të djeshme të kreut të PD, Luzim Basha i cili bë njërgjigje ndaj letrës së kryeministrit Edi Rama tha se:

“ S’mund të fshihemi pas letrave, flet-rrufeve publike apo kërkesave të pa sinqerta. Apo provokimeve të rënda sic ai i ftesës nga Damian Gjiknuri i dyshuari kryesor i dosjes 184. Pranimi i situatës në vend, i paligjshmërisë dhe bashkëpunimit të kësaj qeverie me krimin mund të vendosë bazën për daljen nga kriza dhe një reforme zgjedhore bashkë me një reform politike”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...