Vrasja në Dibër, lihet në burg vëllai viktimës dhe dy të tjerë - Bota Sot
Vrasja në Dibër, lihet në burg vëllai viktimës dhe dy të tjerë

Shqipëria

Vrasja në Dibër, lihet në burg vëllai viktimës dhe dy të tjerë

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 15:00
Dibër

Janë lënë në burg tre të arrestuarit në lidhje me sherrin në Dibër që përfundoi me vrasjen e 29-vjeçarit Dukagjin Plaku dy ditë më parë.

Gjykata vendosi masën ‘Arrest me burg’ për dy autorët e dyshuar të vrasjes Jurgen Hysa dhe Myrteza Hysa, si edhe për vëllain e viktimës, Qazim Plakun.

Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit të së martës (17 shtator). Raportohet se viktima u godit me sende të forta nga dy vëllezërit Hysa. 

Ai u dërgua në spital por nuk i mbijetoi dot plagëve.

Sherri pas konsumimit të alkoolit -Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Sllatinë të Dibrës pas një sherri mes dy grupe vëllezërish pasi kishin konsumuar alkool.

Dukagjin Plaku, u godit me sende të forta dhe për pasojë humbi jetën tri orë më pas në Spitalin e Dibrës.

Sipas policisë sherri nisi pasi, Qazim Plaku plagosi me thikë 24 vjeçarin, Myrteza Hysa.

Këta të fundit raportohet se si hakmarrje sulmuan me leva e sende të tjera të forta 29 vjeçarin Dukagjin Plaku duke i shkaktuar plagë të rënda.

I riu dërgua në spitalin e Dibrës ku ndërroi jetë pasi nuk u mbijetoi plagëve.

Të rinjtë sipas raportimeve kishin konsumuar alkool deri në orët e para të mëngjesit në lokal, por motivet e nisjes së sherrit nuk dihen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...