Pse amerikanët ndoqën hap pas hapi gjyqin ndaj ish- ministrit Tahiri?!

Shqipëria

Pse amerikanët ndoqën hap pas hapi gjyqin ndaj ish- ministrit Tahiri?!

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 22:23
Saimir Tahiri

Pjesëmarrjen e përfaqësuesve të Ambasadës së SHBA-së në seancën gjyqësore ndaj Saimir Tahirit, avokati i këtij të fundit e konsideron si garanci.

Në një lidhje “live” me emisionin “Open” në Top Channel, Maks Haxhia tha: “Për mua pjesëmarrja e përfaqësuesve të Ambasadës Amerikane është një garanci edhe vëzhgëim që i bëjnë këtij procesi. Aq më mirë që ata janë në sallë sepse e ndjekin debatin.”

Sipas avokatit, përfaqësuesit amerikanë “kanë krijuar bindjen se organi i akuzës nuk solli asnjë provë të vetme.”

“Nuk ka ndërkombëtar që t’i bëjë presion Gjykatës që të japë dënim pa patur prova. Nëse ky dënim bëhet pa prova dhe për hir të integrimit, atëherë nuk e duam këtë integrim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat