Ndoqën seancën te “Krimet e Rënda”, përfaqësueset e SHBA-së largohen pas Tahirit - Bota Sot
Ndoqën seancën te “Krimet e Rënda”, përfaqësueset e SHBA-së largohen pas Tahirit

Shqipëria

Ndoqën seancën te “Krimet e Rënda”, përfaqësueset e SHBA-së largohen pas Tahirit

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 23:05
Përfaqësueset e SHBA-së largohen pas Tahirit

Përfaqësueset e Ambasadës së SHBA-së kanë pritur largimin e Saimir Tahirit, për t’u larguar edhe ato nga ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda.

Përfaqësueset e Amerikës kanë ndjekur nga afër procesin dhe shpalljen e vendimit nga trupa gjykuese. Ato u larguan pasi situata përpara gjykatës ishte qetësuar disi.

Në lidhjen “live” me emisionin “Open”, përpara shpalljes së vendimit, avokati i Tahirit e konsideroi garanci pjesëmarrjen në seancë të përfaqësuesve të Ambasadës së SHBA-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...