KLP miraton të hënën listën e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm - Bota Sot
KLP miraton të hënën listën e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm

Shqipëria

KLP miraton të hënën listën e kandidatëve për Prokuror të Përgjithshëm

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 11:19
KLP

Këshilli i Lartë i Prokurorisë mblidhet të hënën për të miratuar listën e kandidatëve për pozicionin e Prokurorit të Përgjithshëm. 

Do të caktohen cilët kandidatë  plotёsojnё kushtet ligjore pёr tё vazhduar mё tej garёn pas vlerёsimit paraprak.

Për të marrë pjesë në këtë mbledhje janë të ftuar edhe përfaqësues nga Ministria e Drejtësisë,EURALIUS , OPDAT si dhe vёzhgues tё tjerё tё akredituar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...