Tërmeti në Shqipëri prek edhe shumë vende tjera - Bota Sot
Tërmeti në Shqipëri prek edhe shumë vende tjera

Shqipëria

Tërmeti në Shqipëri prek edhe shumë vende tjera

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 16:35
Foto ilustrim

Dy tërmete që kanë ndodhur brenda 11 minutash sot në Shqipëri janë hetuar edhe në shumë vende tjera përreth.

Sipas Earthquake.usgs.gov, dridhjet e tokës janë hetuar në Kosovë, Itali, Bullgari, Bosnjë, Serbi, Kroaci, Greqi, Maqedoni Veriore dhe Mal të Zi.

Epiqendra e tërmetit me magnitudë 5.6 ballë ishte 6 kilometra larg Durrësit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...