Tërmetet shkundin vendin, Rama mbledh krerët e bashkive dhe deputetët - Bota Sot
Tërmetet shkundin vendin, Rama mbledh krerët e bashkive dhe deputetët

Shqipëria

Tërmetet shkundin vendin, Rama mbledh krerët e bashkive dhe deputetët

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 10:16
Pamje nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur, tani në orën 10:10 krerët e bashkive dhe deputetët.

Mbledhja e tyre e menjëhershme vjen pas tërmetit 5.8 ballë, që tronditi vendin pasditen e djeshme dhe  që pasoi  me dhjetëra lëkundje të tjera.

Faktin e mbledhjes së sotme e paralajmëroi në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë në mesnatë edhe vetë kryeministri Edi Rama.

“Nesër do të kemi një takim me kryetarët e bashkive dhe me deputetët, sepse ka edhe një aspekt tjetër që nuk figuron në raporte. Është nevoja e njerzëve në ato pika ku ëshëtë ndjerë më shumë kjo goditje për të pasur afër njerëz që dinë ti qetësojnë me argumente për goditjet, por edhe për ti lehtësuar atë barrën e stresit, që nuk ikën kollaj”,- u shpreh ai ndër të tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...