Rama mesazh nënprefektëve: Të gjithë spostohuni në Durrës - Bota Sot
Rama mesazh nënprefektëve: Të gjithë spostohuni në Durrës

Shqipëria

Rama mesazh nënprefektëve: Të gjithë spostohuni në Durrës

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 10:45
Edi Rama

Në mbledhjen me nënprefektët e qarqeve për të vlerësuar dëmet pas tërmeteve, kryeministri Edi Rama u kërkoi përfaqësuesve që ta spostojnë vëmendjen në Durrës, pasi dëmet janë edhe më të mëdha.

Rama i kërkoi nënprekfektëve që të kontaktojnë çdo familje që është prekur nga tërmetet.

Rama: Plasaritjet e godinave në të shumtën e herëve nuk përbëjnë rrezik.  Nuk është çarje pallati kur në një pallat funksionon fuga sizmike. Është me rëndësi që çdo plasaritje të inspektohet në mënyrë profesionale dhe çdo cënim i çdo pallati sepse mund të jetë sikundër e kemi vënë të reagimi i fugës sizmike, por mund të jetë edhe një cënim strukturor që e bën të rrezikshëm për më tutje godinën. Të gjithë ju të spostoheni në Durrës me një synim: Çdo familje që hyn në atë rrethin e parë të stresit dhe që gjatë natës ka qëndruar jashtë të kontaktohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...