105 të plagosur nga tërmetet, 3 në gjendje serioze - Bota Sot
105 të plagosur nga tërmetet, 3 në gjendje serioze

Shqipëria

105 të plagosur nga tërmetet, 3 në gjendje serioze

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 11:56
Në total në vend janë trajtuar 105 qytetarë me fraktura dhe dëmtime për shkak të tërmetit.

Tërmetet që tronditën vendin përveç dëmeve materiale, lanë edhe shumë persona të plagosur.

Në total në vend janë trajtuar 105 qytetarë me fraktura dhe dëmtime për shkak të tërmetit.

Aktualisht tek spitali i Traumës janë 7 persona nën mbikqyrje dhe që po marrin trajtim, 3 paraqiten në gjendje më serioze.

Image

Të plagosurit e kanë marr ndihmën mjekësore në spitalin e Traumës, spitalin rajonal të Durrësit dhe QSUT.

Në Durrës janë 3 persona që po mbahen nën mbikqyrje nga personeli mjekësor.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...