Tërmetet/ Zëvendëskryeministri Braçe shpërndan drekën në qendrën sociale - Bota Sot
Tërmetet/ Zëvendëskryeministri Braçe shpërndan drekën në qendrën sociale

Shqipëria

Tërmetet/ Zëvendëskryeministri Braçe shpërndan drekën në qendrën sociale

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 22:23
Erion Braçe

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka shpërndarë sot drekën në qendrën sociale për të prekurit nga lëkundjet e djeshme sizmike.

“Te sherbesh nje dreke per njerez ne nevoje, grumbulluar ne qendren sociale, pas termetit te djeshem; Tu shkosh ne shtepine e demtuar, ku jetojne familjarisht edhe pas termetit, eshte me e pakta ne keto 24 ore te veshtira!” u shpreh Braçe.

“Pa diskutim, termetin as e parashikon dot e as e ndalon me deshire apo dore! Por njerezit duan te dine qe nuk jane vetem, qe kane shtetin aty, per ti ndihmuar, shpetuar, rimekembur! Llapaqenet politiqene, as qe e kuptojne kete! Ne duhet te bejme me shume; Per te gjitha ata qe u eshte demtuar shtepia nga termeti e qe duan ti ndertojne vete shtepite, sic ketu ne Kashar por jo vetem, do heqim menjehere barrierat burokratike dhe gjithe barren fiskale, tarifa apo taksa te lidhura me lejen e ndertimit!”, tha zëvendëskryeministri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...