Dy tërmete pas mesnate, ku ishin epiqendrat dhe me sa magnitutë - Bota Sot
Dy tërmete pas mesnate, ku ishin epiqendrat dhe me sa magnitutë

Shqipëria

Dy tërmete pas mesnate, ku ishin epiqendrat dhe me sa magnitutë

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 08:32
Ilustrim

Dy tërmete të tjera janë regjistruar pas mesnatës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) tërmetet janë regjistruar në Patok dhe në detin Adriatik.

Tërmeti i parë, në Patok, është regjistruar në orën 21:55. Magnituta ka qenë 2.6 dhe thellësia 24 km. Ndërsa tërmeti i dytë është regjistruar në orën 02:27,  në detin Adriatik. Magnituta ka qenë 2.7 dhe thellësia 16 km, transmeton “Tch”.

Bazuar edhe në raportimet e IGJEUM, nuk janë regjistruar lëkundje të tjera toke mëngjesin e sotëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...