Balla: Përhapja e lajmeve false, deri në 5 vite burg - Bota Sot
Balla: Përhapja e lajmeve false, deri në 5 vite burg

Shqipëria

Balla: Përhapja e lajmeve false, deri në 5 vite burg

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 08:38
Taulant Balla

Një lajm i rremë për një tërmet ka alarmuar jo pak qytetarët e kryeqytetit duke shtuar panikun në radhët e tyre dhe duke bërë që ata të braktisin shtëpitë duke dalë në rrugë dhe sheshe.

Për këtë ka reaguar edhe kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialsite, Taulant Balla.

“Parashikimi i tërmetit është i pamundur. Përhapja e njoftimeve të qëllimshme, të rreme për të shkaktuar panik, është vepër penale dhe dënohet deri në 5 vite burgim!”, shkruan Balla.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...