Plehrat, impakti i parë për turistët në kalanë e Beratit - Bota Sot
Plehrat, impakti i parë për turistët në kalanë e Beratit

Shqipëria

Plehrat, impakti i parë për turistët në kalanë e Beratit

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 11:01
Kalaja e Beratit

Kalaja e Beratit është një destinacion i preferuar edhe për shumë turistë të huaj që vizitojnë Shqipërinë. Por edhe në këtë destinacion turistik ka probleme me mbetjet.

Parkimi i kalasë së Beratit është mbushur nga mbetje të shumta, çka është edhe impakti i parë për turistët që mbërrijnë aty. Qytetarët kanë denoncuar në “Ti raporton” (+355 69 313 1311) në Top Channel dhe kërkojnë ndëhyrje për ndryshimin e situatës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...