Lajmi i rremë për tërmetin, Braçe: Autorët para ligjit, nuk bëjmë kompromis me atë që ka ndodhur dje - Bota Sot
Lajmi i rremë për tërmetin, Braçe: Autorët para ligjit, nuk bëjmë kompromis me atë që ka ndodhur dje

Shqipëria

Lajmi i rremë për tërmetin, Braçe: Autorët para ligjit, nuk bëjmë kompromis me atë që ka ndodhur dje

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 15:57
Erion Braçe

Në një deklaratë për shtyp, zëvendëskryeministri Erion Braçe bëri një bilanc dhe pasqyrim të situatës post-sizmike përgjatë dy ditëve të fundit në vend.

Pasi konfirmoi se infrastruktura rrugore, energjitike, shëndetësore apo arsimore është e aksesueshme dhe e sigurt, Braçe u ndal te lajmi i rremë mbi një tërmet të mundshëm i cili panikosi shqiptarët mbrëmjen e djeshme. Sipas tij do të përballen me ligjin “autorët e këtij lajmi të rremë dhe zotuesit e këtij rrjeti kriminal të përhapjes së lajmeve fake”.

“Loja me lajmet e rreme në politikë është kthyer në sport, por loja me lajme të rreme do marrë fund tani ligjërisht”, tha Braçe.

Më tej shtoi:

“Nuk kam ndërmend të fal ankthin dhe frikën e tejskajshme të prindërve, nuk kam ndërmend të fal mundin dhe stërmundimin e të moshuarve që mezor dje janë çuar nga shtrati, nuk bëjmë kompromis me atë që ka ndodhur dje.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...