Mrekullitë ndodhin, shpëton 2-vjeçari që rrezikonte jetën - Bota Sot
Mrekullitë ndodhin, shpëton 2-vjeçari që rrezikonte jetën

Shqipëria

Mrekullitë ndodhin, shpëton 2-vjeçari që rrezikonte jetën

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 17:26
Foto

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar në facebook un e tij se Aroni 2-vjeçar pas një aksidenti që sipas çdo gjase, ishte vdekjeprurës, tashmë është jashtë rrezikut për jetën.

“Rekuperimi mbetet i vështirë, por Ogerta dhe mjekët do ta ndjekin hap pas hapi ecurinë e Aronit, për çdo kurë të specializuar e ndihmë që do të ketë nevojë, 24 orë në 24🤝”, shkruan Rama.

Postimi i Ramës

Mrekullitë ndodhin 🙏🏼 Po, një mrekulli është çfarë ka ndodhur me Aronin e vogël 2-vjeçar🤩

Pas përpjekjeve në kufijtë e të pamundurës së ekipeve mjekësore të Traumës, Djegie-Plastikës, Kirurgjisë Infantile dhe pastaj në Reanimacionin e QSUT-së, sot vogëlushi ka dalë nga rreziku për jetën, pas një aksidenti që sipas çdo gjase, ishte vdekjeprurës🤗

Rekuperimi mbetet i vështirë, por Ogerta dhe mjekët do ta ndjekin hap pas hapi ecurinë e Aronit, për çdo kurë të specializuar e ndihmë që do të ketë nevojë, 24 orë në 24🤝

#RESPEKTpërBLUZATeBARDHA🙏
#ShëndetësiaqëDuam👩‍⚕️❤️👨🏻‍⚕️
#ShqipëriaqëDuam🇦🇱☀️

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...