Moti për sot, në mbrëmje pritet shi - Bota Sot
Moti për sot, në mbrëmje pritet shi

Shqipëria

Moti për sot, në mbrëmje pritet shi

Më: 2 tetor 2019 Në ora: 07:31
Banjat termale të Bënjës, Përmet. Shtator 2019

2 tetor 2019: gradualisht do të ndryshojnë kushtet atmosferike,  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe shtim të vranësirave ku në mbrëmje do të fillojnë rreshjet e shiut në Veriperëndim. 

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4-5  me lartësi vale 1,0- 1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore 14/24°C 

Zonat e  ulëta    16/28°C

Zonat  bregdetare  18/28°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...