Stuhi dhe rebeshe shiu, ja parashikimi i motit për sot - Bota Sot
Stuhi dhe rebeshe shiu, ja parashikimi i motit për sot

Shqipëria

Stuhi dhe rebeshe shiu, ja parashikimi i motit për sot

Më: 3 tetor 2019 Në ora: 07:20
Ilustrim

Vendi ynë sot do të mbizotërohet vranësira të denduar ku në pjesën e parë të ditës do të sjellin reshje të dendura shiu. Pasdite reshjet do të dobësohen.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të kenë një rënie të ndejshme ku do variojnë: në zonat malore nga 09ºC deri në 17ºC, në zonat e ulëta nga 17ºC në 23 ºC dhe në zonat bregdetare nga 19ºC në 24ºC.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 5 deri në 6 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje pothuajse në të gjithë territorin.

Temperaturat do të kenë një rënie të ndejshme variojnë: në zonat malore nga 08ºC deri në 20ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 23ºC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat