Mbyllet për shkaqe sigurie parku i Syrit të Kaltër - Bota Sot
Mbyllet për shkaqe sigurie parku i Syrit të Kaltër

Shqipëria

Mbyllet për shkaqe sigurie parku i Syrit të Kaltër

Më: 4 tetor 2019 Në ora: 10:22
Ilustrim

Mbyllet përkohësisht parku i Syrit të Kaltër. Mësohet se ky vendim është marrë për shkaqe sigurie, pasi ka rrezik për rrëshqitje të disa gurëve të cilët mund të rrezikojnë jetën e turistëve.

Ditën e djeshme si pasojë e rrëshqitjes u plagosën 2 turistë, një prej të cilëve grekë dhe tjetri izraelit.

Ende nuk dihet se sa do të zgjasë ky vendim. Parku i syrit të Kaltër është mjaft i preferuar nga turistët vendas por edhe të huaj që zgjedhin të vizitojnë Shqipërinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...