U skualifikua nga KLP, më 16 tetor shqyrtohet ankimimi i Lulzim Alushajt - Bota Sot
U skualifikua nga KLP, më 16 tetor shqyrtohet ankimimi i Lulzim Alushajt

Shqipëria

U skualifikua nga KLP, më 16 tetor shqyrtohet ankimimi i Lulzim Alushajt

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 16:08
Lulzim Alushaj

Gjykata Administrative e Apelit ka caktuar datën 16 tetor për të shqyrtuar ankimimin e kandidatit për Prokuror të Përgjithshëm, Lulzim Alushaj.

Alushaj kërkon shfuqizim e vendit të KLP-së dhe anulimin e të gjithë procedurës për verifikimin e kandidaturave për Prokuror të Përgjithshëm.

Për postin e Prokurorit të Përgjithshëm kandidojnë edhe Arta Marku, Olsian Çela dhe Fatjona Memçaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...