Xhufi: Zgjedhjet në Kosovë kanë tronditur Shqipërinë - Bota Sot
Xhufi: Zgjedhjet në Kosovë kanë tronditur Shqipërinë

Shqipëria

Xhufi: Zgjedhjet në Kosovë kanë tronditur Shqipërinë

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 23:38
Pëllumb Xhufi

Profesori Pëllumb Xhufi, i ftuar në Arena, ka thënë se zgjedhjet në Kosovë, kanë tronditur politikën në Tiranë.

Hila: A do ndikojë zgjedhja e Albin Kurtit kryeministër, në politikën shqiptare?

Xhufi: Ta zgjeroj kuadrin pak, këto zgjedhje, me sjelljet e të gjitha partive politike, nxjerr fytyrën e shëmtuar të politikës së Tiranës në raport me Kosovën. Dhe kjo ka tronditur opinionin, dhe këtë e ndjejnë edhe pushtetarët, kjo është një tronditje e fuqishme sizmike, që unë mendoj se do të lejë shenjë. Këtu kanë ndodhur hatara gjatë vitit që iku, dalje nga kuvendi, sulme me raketa ndaj institucioneve, hatara, këtu jemi, dhe tani diskutohet se protagonistë të jenë sërish këta, këta që bënë këta hatara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat