Elvis Hoxha: Fitorja e madhe e luftës, u kthye në fitore të komandantëve - Bota Sot
Elvis Hoxha: Fitorja e madhe e luftës, u kthye në fitore të komandantëve

Shqipëria

Elvis Hoxha: Fitorja e madhe e luftës, u kthye në fitore të komandantëve

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 23:48
Elvis Hoxha

I ftuar në emisionin "Arena", Elvis Hoxha nga Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë tha se vota për VV në Kosovë, ishte votë kundër atyre që e hanë shtetin dhe ishte votë për një lëvizje që jep shpresë.

Elvis Hoxha: Fitorja e Vetëvendosjes ishte rezultati i kritikës ndaj sovranitetit të dobësuar, që vajti deri tek tërheqjet e njohjeve. 

Unë nuk merrem me teoritë e konspiracionit, mua s'më duhen fare, ne dimë këtë që shteti i Kosovës pikërisht fitoren e madhe të luftës, e ktheu në fitore të madhe të komandantëve të pushtetit, të një pushteti që e ha shtetin pak nga pak. Ne jemi tamam në situatën kur një popull e kupton se demokacia, republika që kanë krijuar ka qenë defektoze në gjenezën e vet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat