ISP me sugjerime për reformën zgjedhore - Bota Sot
ISP me sugjerime për reformën zgjedhore

Shqipëria

ISP me sugjerime për reformën zgjedhore

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 15:34
Foto

Instituti i Studimeve Publike ka dalë me sugjerime të tij lidhur me draftin e ndryshimeve në kodin zgjedhor.

Në propozimet e tij drejtuar Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, ISP vlerëson se reforma zgjedhore e plotë dhe funksionale kërkon shumë më tepër ndërhyrje sesa ndryshimet e ofruara në këtë draft.

Gjithashtu kërkohet reformim tërësor i legjislacionit mbi partitë politike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat