Meta takohet sot me komunitetin arbëresh, në Foggia - Bota Sot
Meta takohet sot me komunitetin arbëresh, në Foggia

Shqipëria

Meta takohet sot me komunitetin arbëresh, në Foggia

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 10:58
Ilir Meta

Këtë të premte, në Itali presidenti i Republikës, Ilir Meta do të takohet me komunitetin arbëresh të Casalvecchio di Puglia, në provincën e Foggias.

Burime për Ora News bëjnë me dije se takimi do të organizohet në orën 10:00.

Një ditë më parë Meta u takua me komunitetin arbëresh të Platacit (Pllatënit), në Kalabri.

Kreu i Shtetit ishte në Kalabri, për të marrë pjesë në konferencën kushtuar Antonio Gramshit, personalitetit të shquar italian dhe shqiptar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat