Kush është Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoj që vdiq në spital - Bota Sot
Kush është Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoj që vdiq në spital

Shqipëria

Kush është Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoj që vdiq në spital

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 13:12
Andi Maloku

Andi Maloku, shoferi 24-vjeçar i prokurorit të Durrësit, Arjan Ndoj gjeti vdekjen pasditen e kësaj të enjteje, duke mos iu mbijetuar dot plagëve të marra.

I riu u plagos në atentatin e 1 nëntorit në afërsi të zonës së Shkozetit në atentatin ku u plagos edhe prokurori Ndoja dhe miku i këtij të fundit Landi Muharremi, i njohur ndryshe si Aleksandër Laho dhe me nofkën ‘Rrumi’.

I riu i cili më parë ka punuar më parë si efektiv i policisë në komisariatin e Krujës, ndërsa kishte vetëm dy muaj si shofer i prplirorit,

Në profilet në rrjetet sociale miq dhe të afërm të tij shprehin ngushëllime, për ikejen e parakoshshme.

Në atentat, Andi Maloku u godit nga një plumb në mushkëri dhe një në shtyllën kurrizore.

Kjo ngjarje po hetohet nga Prokuroria për Krime të Rënda, por nuk i ka shpëtuar as artikulimeve politike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat