Katër ambasadorë të rëndësishëm shkojnë në zyrën e Lulzim Bashës, çfarë po ndodh në selinë e PD - Bota Sot
Katër ambasadorë të rëndësishëm shkojnë në zyrën e Lulzim Bashës, çfarë po ndodh në selinë e PD

Shqipëria

Katër ambasadorë të rëndësishëm shkojnë në zyrën e Lulzim Bashës, çfarë po ndodh në selinë e PD

Më: 12 nëntor 2019 Në ora: 17:16
PD

E ngarkuara me punë në ambasadën e SHBA-ve në Tiranë Leyla Moses Ones, ambasadori i BE-së Soreca, ambasadori i Gjermanisë si dhe ai i Britanisë së Madhe kanë shkuar këtë të martë në zyrën kryedemokratit Lulzim Basha.

Takimi po zhvillohet në ambientet e selisë blu dhe deri më tani ende nuk është mësuar se kush është fokusi i bisedës mes Bashës dhe ambasadorëve. Referuar aktualitet politik, pritet që në qendër të diskutimit të mbetet reforma zgjedhore dhe zgjidhja e ngërçit politik, në një kohë kur vende si SHBA kanë kërkuar nga politika shqiptare që të gjejnë gjuhën e përbashkët për të zgjidhur ngërçet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat