Arta Vropsi i shmanget Presidentit, betohet tek noterja - Bota Sot
Arta Vropsi i shmanget Presidentit, betohet tek noterja

Shqipëria

Arta Vropsi i shmanget Presidentit, betohet tek noterja

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 10:48
Arta Vropsi

Arta Vopsi është zyrtarisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Ajo ka bërë ditën e djeshme, 13 nentor betimin tek noterja si anëtare e Gykatës Kushtetuese.

Ajo është betuar sot para noteres, duke shmangur kështë Presidentin e Republikës.

Me dorë mbi kushtetutë, Arta Vorpsi tha: "Betohem se gjatë kryerjes së detyrave të mia do t'i qëndroj kurdoherë besnuk Kushtetutës së Republikës të Shqipërisë"

Gjyqtarja ka njoftuar betimin tek institucionet kushtetuese, tek Presidenti, KED dhe Gjykata Kushtetuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat