Njoftim nga presidenca: Meta do të ketë takime të rëndësishme në ditët në vijim - Bota Sot
Njoftim nga presidenca: Meta do të ketë takime të rëndësishme në ditët në vijim

Shqipëria

Njoftim nga presidenca: Meta do të ketë takime të rëndësishme në ditët në vijim

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 10:01
Tedi Blushi

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Tedi Blushi, nëpërmjet një njoftimi ka bërë me dije se Ilir Meta do të takohet me të gjithë kryetarët e Partive Parlamentare që braktisën Kuvendin në shkurt 2019, për të diskutuar lidhur me situatën ku ndodhet vendi.

Në njoftim thuhet se do të ketë edhe të tjera inisiativa, vendime dhe takime shumë të rëndësishme

Njoftimi:

Sqarim i Zëdhënësit të Presidentit të Republikës, z.Tedi Blushi

16 nëntor 2019

I pyetur nga gazetarët lidhur me një lajm që qarkullon në media për një sërë nismash dhe vendimesh shumë të rëndësishme që do të ndërmarrë në ditët në vijim Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta, Këshilltari për Mediat dhe Zëdhënësi z.Tedi Blushi bën me dije se:

Presidenti Meta do të kërkojë takim me të gjithë kryetarët e Partive Parlamentare që braktisën Kuvendin në shkurt 2019, për të diskutuar lidhur me situatën dramatike ku ndodhet vendi. Padyshim do të ketë edhe të tjera inisiativa, vendime dhe takime shumë të rëndësishme!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat