Surprizon presidenti Meta, thërret Soros në takim për të diskutuar për Kushtetuesen

Shqipëria

Surprizon presidenti Meta, thërret Soros në takim për të diskutuar për Kushtetuesen

Më: 16 nëntor 2019 Në ora: 18:50
Ilir Meta

Në një lëvizje surprizë, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka ftuar për një takim  gjatë javës së ardhshme edhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur, Soros, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në drejtësi.

Në qendër të diskutimeve është situata e krijuar me Gjykatën Kushtetuese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat