“Borchardt nuk është i mirëpritur”, presidenti Meta letër për zyrën e OSBE - Bota Sot
“Borchardt nuk është i mirëpritur”, presidenti Meta letër për zyrën e OSBE

Shqipëria

“Borchardt nuk është i mirëpritur”, presidenti Meta letër për zyrën e OSBE

Më: 18 nëntor 2019 Në ora: 16:25
Bernd Borchardt

Presidenti Ilir Meta e ka shpallur të padëshirueshëm ambasadorin e OSBE-së, Bernd Borchardt, pas disa veprimeve që i konsideron të papranueshme.

Në letrën dërguar Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE-së në Kopenhagen, Meta shkruan: “Bernd Borchardt, i cili vuri në diskutim Dekretin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta për zgjedhjet vendore në Shqipëri të muajt qershor 2019 dhe që publikisht i tregoi gishtin qytetarëve shqiptarë, nuk është i mirëpritur në Institucionin e Presidentit të Republikës”.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat