Reshje në të gjithë vendin dhe temperatura që ulen/ Ja çfarë rezervon moti për sot - Bota Sot
Reshje në të gjithë vendin dhe temperatura që ulen/ Ja çfarë rezervon moti për sot

Shqipëria

Reshje në të gjithë vendin dhe temperatura që ulen/ Ja çfarë rezervon moti për sot

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 06:02
Ilustrim

E martë, 19 nëntor 2019. Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit – IGJEUM

RESHJET

Sot(e martë, dt.19) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet dhe lokalisht deri mesatare priten të jenë për qarqet Shkodër, Kukës, Vlorë dhe Gjirokastër, kryesisht gjatë pasdites së.

TEMPERATURAT

Sot (e martë, dt.19) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 10 / 17 °C

në vendet e ulëta: 9 / 16 °C

në vendet malore: 5 / 11 °C

ERA

Sot (e martë, dt.19) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat