Foto ngjethëse, çastet kur viktimat nxirren nga rrënojat - Bota Sot
Foto ngjethëse, çastet kur viktimat nxirren nga rrënojat

Shqipëria

Foto ngjethëse, çastet kur viktimat nxirren nga rrënojat

Më: 26 nëntor 2019 Në ora: 21:40
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një nga katastrofat më të rënda natyrore në historinë e Shqipërisë për dhjetëvjeçarët e fundit ka shkaktuar 22 të vdekur deri tani, dhe me qindra të plagosur.

Tërmeti me magnitudë 6.4 ballë të shkallës Rihter ka krijuar tragjedi të njëpasnjëshme për shqiptarët gjatë ditës së sotme.

Mes trupave të nxjerra nga rrënojat ishte dhe ai i një vajze 5-vjeçare, ndërkohë që me dhjetëra të tjerë janë nxjerrë të gjallë.

Këto janë disa nga pamjet rrëqethëse të nxjerrjes së viktimave.

Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat