Kjo është shuma që ka dhuruar Elvis Naçi për të prekurit nga tërmeti - Bota Sot
Kjo është shuma që ka dhuruar Elvis Naçi për të prekurit nga tërmeti

Shqipëria

Kjo është shuma që ka dhuruar Elvis Naçi për të prekurit nga tërmeti

Më: 1 dhjetor 2019 Në ora: 17:12
Elvis Naçi

Elvis Naçi ka bërë të ditur shumën e të hollave që ka dhuruar për viktimat e tërmetit.

Pas tërmetit me magnitude 6.4 shkallë të rihterit, Shqipëria humbi 51 qytetarë dhe qindra të tjerë mbetën të lënduar.

Por për fat të mirë shumë organizata, dhe vullnetarë ndër ta edhe Elvis Naçi ndihmuan shtetin shqiptar me fonde dhe ndihma të tjera.

Hoxhë Elvisi tregoi pak më parë se pos të tjerash ai ka dhuruar një shumë prej 10 mijë euro nga të ardhurat e tij për të prekurit nga tërmeti i së martës në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat