Kryeprokurori i ri, Olsian Çela nisi sot zyrtarisht detyrën - Bota Sot
Kryeprokurori i ri, Olsian Çela nisi sot zyrtarisht detyrën

Shqipëria

Kryeprokurori i ri, Olsian Çela nisi sot zyrtarisht detyrën

Më: 6 dhjetor 2019 Në ora: 09:58
Olsian Çela

Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur dje Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë.

Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e Olsian Çelës si Kryeprokuror për shtatë vitet e ardhshme. Ai do të zëvendësojë në këtë detyrë Arta Markun.

Për Arta Markun Kuvendi ka votuar me 11 pro 22 kundra dhe 78 abstenim, e ndërsa për Fatjona Memçaj 8 kanë qenë pro, 16 kundër dhe 87 abstenim.

Ndërkohë sot Olsian Çela prej orës 9 të mëngjesit ka marrë zyrtarisht detyrën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat