Gjyqtari Klodian Kurushi konfirmohet në detyrë - Bota Sot
Gjyqtari Klodian Kurushi konfirmohet në detyrë

Shqipëria

Gjyqtari Klodian Kurushi konfirmohet në detyrë

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 09:15
Klodian Kurushi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin Klodian Kurushi.

Gjyqtari pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda ka kaluar me sukses tre kriteret e vlerësimit, atë të pasurisë, kontrollin e figurës dhe aftësive profesionale.

Klodian Kurushi ka përfunduar Shkollën e Magjistraturës në vitin 2001 dhe e ka nisur karrierën në drejtësi nga Gjykata e Sarandës. Në nëntor 2005, Kurushi është emëruar gjyqtar i Gjykatës së Krimeve të Rënda, detyrë të cilën vazhdon ta kryejë edhe pas 14 vitesh. Ai është angazhuar gjithashtu në mësimdhënie, si pedagog në Fakultetin e Drejtësisë si dhe ekspert dhe trajnues në Shkollën e Magjistraturës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat