Aksident në aksin Elbasan–Peqin, humb jetën një fëmijë 5-vjeçar - Bota Sot
Aksident në aksin Elbasan–Peqin, humb jetën një fëmijë 5-vjeçar

Shqipëria

Aksident në aksin Elbasan–Peqin, humb jetën një fëmijë 5-vjeçar

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 09:34
Foto ilustrim

Një aksident rrugor, me pasojë vdekjen e një të mituri ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan- Peqin.

Mjeti tip “Fiat” me drejtuese shtetasen K.L., 51 vjeçe , banuese në Peqin është përplasur me mjetin  “Volksëagen”, me drejtues shtetasin H.S., 67 vjeç,  banues në Elbasan.

Si pasojë e aksidentit është plagosur  pasagjeri  i mjetit tip “Fiat”, shtetasi i mitur L.S, 5 vjeç, banues në Peqin, i cili ndëroi jetë rrugës për në spital.

Grupi  hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat