Pas tërmetit edhe shtatë objekte do të shemben në Shqipëri - Bota Sot
Pas tërmetit edhe shtatë objekte do të shemben në Shqipëri

Shqipëria

Pas tërmetit edhe shtatë objekte do të shemben në Shqipëri

Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 22:16
Ilustrim

Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar shembjen e 7 pallateve që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit.

Pas verifikimeve nga specialistët, pallatet janë shpallur si të pabanueshëm dhe të pariparueshëm.

Bazuar në akt-konstatimet e hartuara dhe miratuara nga Instituti i Ndërtimit është vendosur shembja për pallatet nr. 125, 126, 127, 129, 130, 131 dhe 133 ne Lagjen nr. 4 në Laç.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat