U futën në mënyrë të paligjshme në Shqipëri, arrestohen 27 irakianë - Bota Sot
U futën në mënyrë të paligjshme në Shqipëri, arrestohen 27 irakianë

Shqipëria

U futën në mënyrë të paligjshme në Shqipëri, arrestohen 27 irakianë

Më: 12 dhjetor 2019 Në ora: 13:46
Foto ilustrim

27 shtetas nga Iraku kanë rënë në pranga nga policia e Fierit pasi kishin hyrë në Shqipëri në mënyrë të paligjshme.

Po kështu është arrestuar edhe drejtuesit i automjetit tip autobuz S.P., 54 vjeç, banues në Sarandë.

Pas kontrolleve në akset rrugore Fier-Gjirokastër, Fier-Vlorë dhe Fier-Tiranë u kapërn 27 shtetas irakian që kishin destinacion final vendet e BE-së.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat